Testy i opinie 🌍

ANTARKTYDA – 2019

„I am back from the Antarctic and I would like to say thank you very much for the fantastic underwear by MOLA MOLA that I have worn all the time during the expedition on land as well as on the dives. She kept me warm and was very comfortable to wear. I can just recommend her.

See you in Düsseldorf on the BOAT.” 

Sabine Kerkau

SABINE KERKAU

DAHAB – ZIMA 2017

Odzież termoaktywna z serii „600 FT” z powodzeniem zastąpiła Czarkowi Abramowskiemu ocieplacz podczas długich i głębokich nurkowań technicznych w Dahab zimą 2017.

„Test grubej bielizny 600 FT od naszej krajowej firmy Mola Mola.

Coraz częściej zabieramy nasze suchacze do Egiptu, szczególnie w zimie i zawsze pada odwieczne pytanie: co włożyć pod skafander? Gruby ocieplacz jaki używamy w kraju? – za dużo, tylko bielizna termoaktywna? – trochę mało, no to co? Kupić cieńszy ocieplacz? Nasza polska firma Mola Mola zaproponowała mi test swojej najnowszej grubej bielizny o tajemniczo brzmiącej nazwie: 600 FT

Miejsce testu: Egipt,
Termin: grudzień,
Warunki: woda 21-22st, nurkowania do 50 min.

Obiekty testu:
- przedstawicielka grupy „wiecznych zmarźlaków” czyli IWONA oraz
- druga podatna na zimno grupa „instruktor w pracy” czyli ja

Oboje używamy skafandrów suchych typu potocznie nazywane „ceraty” czyli ja Bare X-mission, a Iwona Dui TLS. Fajne, wygodne i lekkie w podróży, ale z minimalną funkcją ocieplającą, więc wszystko po stronie bielizny/ocieplacza.

Oboje byliśmy mile zaskoczeni, bo sama bielizna naprawdę zdała egzamin i śmiało można polecać jako alternatywę do cienkich ocieplaczy. Dodatkowo zawsze można użyć jako bieliznę podstawową pod gruby ocieplacz w kraju….(…..)  funkcja ocieplacza i bielizny w jednym brzmi całkiem ciekawie.

Czarek Abramowski

SDI & TDI  Advanced Trimix Instructor Trainer
ERDI CPROX/CPR1st Instructor Trainer
PADI & DSAT Instructor
IANTD nTMX Instructor

ANTARKTYDA – 2017

Odzież termoaktywna „600 FT” po raz kolejny pomyślnie przeszła testy w ekstremalnych warunkach. Po Arktyce przyszedł czas na Antarktydę. Woda o temperaturze 0 stopni Celsjusza nie wychłodziła nurkującego zespołu. Opinia testujących była jednoznaczna: odzież z serii „600 FT” zdała egzamin podczas nurkowań w ekstremalnie zimnych wodach.

SYBERIA – ZIMA 2016

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do testów naszych produktów, niż zimne wody jeziora Bajkał. Rosyjscy nurkowie podczas syberyjskiej zimowej wyprawy ubrani byli w odzież „cool thermoactive” i byli skutecznie chronieni przed przemarznięciem zarówno nad jak i pod wodą.

EKSPEDYCJA NEVADO TRES CRUSES – AMERYKA POŁUDNIOWA 2015

W 2015r. polski zespół Nevado Tres Cruces 2015 MedExpedition ustanowił rekord Guinessa w nurkowaniu w najwyżej położonym jeziorze ziemi (5915 metrów npm) w chilijskich Andach. W trakcie wyprawy grupa płetwonurków, wspinaczy i naukowców dokonała też szeregu testów medycznych mających na celu zbadanie, jak ludzkie ciało zachowuje się podczas nurkowania na dużych wysokościach. Podczas nurkowań poddano testom odzież termoaktywną MOLA MOLA serii „cool thermoactive” w celu sprawdzenia komfortu cieplnego w ekstremalnie zimnych wodach.

„Dziękujemy firmie Mola Mola za wyposażenie nas w fantastyczną odzież termiczną, bez której trudno wyobrazić sobie taką wyprawę.”

 – Zespół Nevado Tres Cruces 2015 MedExpedition.

ARKTYKA 2015

Podczas wyprawy na Spitsbergen testom została poddana odzież z serii „cool thermoactive” oraz specjalnie zaprojektowane na tą wyprawę czapki z dodatkowym wewnętrznym ociepleniem polarowym. Podczas kilkunastu godzin spędzonych na ribie w bezpośrednim sąsiedztwie lodowców odzież zapewniła skuteczną ochronę przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami.

JASKINIE FLORYDY – AMERYKA PÓŁNOCNA 2014

W roku 2014 Ela Benducka – rekordzistka polski w nurkowaniu kobiet (190m) wykonała kilka długich nurkowań w jaskiniach Florydy. Odzież z serii „cool thermoactive” w konfiguracji z cienkim skafandrem z trylaminatu (bez dodatkowego ocieplacza) zapewniła Eli komfort cieplny.

Muszę pochwalić wyrób firmy MOLA MOLA. Coś niesamowitego. Czasami trzeba spróbować żeby uwierzyć. Moje nurkowania w jaskiniach na Florydzie trwały średnio 110-130 minut i nie zmarzłam pomimo cienkiego skafandra. MOLA MOLA dała mi taką ochronę termiczną, że jestem w szoku!”

Ela Benducka – rekordzistka Polski w nurkowaniu kobiet – 190m.

EKSPEDYCJA RORAIMA – AMERYKA POŁUDNIOWA 2013

Podczas trekkingu na pograniczu Wenezueli i Brazylii uczestnicy wyprawy korzystali z bielizny termoaktywnej z jonami srebra serii „BIO LINE”. Bielizna zdała egzamin zapewniając komfort podczas kilkudniowych marszów w ekstremalnych warunkach (wilgoć, wysokie temperatury).

Bieliznę termoaktywną MOLA MOLA, zabieramy w trudne warunki południowoamerykańskiej dżungli, na wyżynę Gran Sabana i wreszcie na samą Roraimę. (…) Nie wiem jak to zrobiliście, ale ja po dżunglach i wulkanach biegam w wojskowym ekwipunku, a ten Wasz model sprawdza się lepiej niż produkty US ARMY z jonami srebra i mówię to również o sytuacjach kiedy przez kilka dni nie zdejmuje się butów z nóg, a po drodze rzeki i bagna ;)”

- Przemek Trześniowski, ALPHA-DIVERS. Nurek jaskiniowy, techniczny, rebreatherowy, instruktor nurkowania technicznego IANTD, instruktor nurkowania rekreacyjnego PADI i ratownictwa nurkowego DAN, archeolog podwodny NAS.

slajd